Adventní zamyšlení

Rorate caeli desuper et nebes pluant iustum!betlemRosu dejte, nebesa, shůry a oblakové dštěte Spravedlivého. Otevři se země a vydej Spasitele. Nebesa vypravují slávu Boží a dílo rukou jeho zvěstuje obloha„. Tento zpěv neodmyslitelně patří k Adventu. Zpívá se přede mší svatou a jeho poselstvím je uctít Pannu Marii.Nádherná atmosféra Adventu je dána možná i touhou, těšením se na posvátnou atmosféru Štědrého večera, na půlnoční mši svatou a na slavnostní okamžik pohody. Někdo má rád rychlé tempo života. Už aby byly Vánoce. Děti se často nemohou dočkat. Už, už, rychle, rychle. Těšíme se!!! Aby člověk mohl o vánocích vnímat to, co se zpívá v rorátních zpěvech, tedy „Nebesa vypravují slávu Boží“, musí zavčas a už dost dlouho před nimi brzdit. Brzdit ve shonu a stresu všedních dnů. Brzdit v negativních emocích a náladách. Známe to z auta. Pokud člověk nezačne včas brzdit, tak to prostě neubrzdí a potom se nestačí divit.
Advent nám má pomoci zastavovat často pekelné tempo našeho života, kdy nic nestíháme, máme pocit, že musíme všechno stihnout a udělat.
Advent je taková doba k pomalému brzdění, abychom, až se bude blížit Štědrý den, byli schopni v klidu zastavit a vstoupit do klidné atmosféry Vánoc a mohli do plna načerpat rosu spásy vánočního času.

Otec Tomáš

Příspěvek byl publikován v rubrice příspěvek a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.