Nejdůležitější informace k odhalení památníku sv. Zdislavy

V tomto článku vám přinášíme nejdůležitější informace, které je dobré vědět o této události. Pokud máte zájem o veškeré informace, přečtěte si prosím celé vydání Zdivy, které na našich stránkách naleznete také.

V neděli 27. 9., v den D, bude v naší farnosti pouze jedna mše, a to slavnostní mše ve 14 hodin, kterou bude sloužit náš brněnský biskup Vojtěch. Starší a nemocní lidé mohou zůstat v kostele, zde bude zajištěn přenos z náměstí, kde bude mše sloužena. Dále bude možnost se v kostele vyzpovídat. Z Heřmanovské farnosti bude vypraven autobus.

Parkování:

Parkování bude organizovat Sbor dobrovolných hasičů, kteří budou navigovat a směřovat auta na záchytná parkoviště. Parkoviště a příjezdové trasy budou označeny obvyklým symbolem P.

VIP hosté mají připravené parkoviště u Medikusu.

Ze směru Brno – auta budou směřována na parkoviště a louku u hřbitova, po jeho zaplnění pak na parkoviště VV Sklo nebo JZD.

Ze směru Nové Město n/M – auta budou směřována na parkoviště firmy Stylstav a po jeho zaplnění do areálu Zámek – „klínkárna“.

Ze směru Žďár n/S – auta budou směřována na parkoviště a louku u hřbitova, po jeho zaplnění pak na Horní město, sběrný dvůr nebo hřiště u školy.

Ze směru Velké Meziříčí – auta budou směřována na louku pod Šibeníkem.

BUS – autobusy dovezou poutníky na náměstí, na autobusové zastávce je vyloží a odjedou podle instrukcí hasičů na záchytné parkoviště pod Šibeníkem.

Vlak – z vlakového nádraží bude jezdit kyvadlová doprava na náměstí a zpět.

Máme také přislíbenou účast členů sboru Policie ČR, kteří budou pomáhat s koordinací dopravy a pořádku. Celou akci pak také bude provázet zdravotnická záchranná služba.

Průběh:

9:00 – zkouška ministrantů (v kostele)

11:00 – zvuková zkouška ozvučení náměstí

13:50 – řadí se liturgický průvod a vyráží směr náměstí

14:00 – mše svatá, po které budou následovat projevy, odhalení památníku a poté koncert skupiny Hradišťan

Důležité kontakty:

Josef Sedlák – koordinace akce; 603 759 242

Ing. Tomáš Kotík – příprava náměstí, občerstvení Kaťák, fara; 608 768 284

Ing. Josef Dvořák – příprava náměstí, občerstvení Kaťák, fara; 725 647 179

Slávka Resslerová – koordinace darů občerstvení; 737 810 069

Karel Fic – lavičky; 608 200 753

Jiří Šibor – Velitel hasičů organizujících parkování; 724 761 657

Ladislav Kinc, jáhen – příprava mše svaté, organizace, ministranti; 606 948 970

Ing. Luděk Kabelka – ozvučení; 604 205 293

Nila Vodičková – PR činnost, VIP hosté; 721 850 485

P. Tomáš Holcner – farář; 777 831 550

Občerstvení:

Všichni poutníci jsou po skončení hlavních událostí dne zváni do Katolického domu a farního centra sv. Zdislavy, kde si mohou odpočinou, popovídat a občerstvit se.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Vojtěch Dvořák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.