Získání odpustků v dušičkovém oktávu

Začátkem listopadu Katolická církev slaví významné dny. V těchto dnech se účastníme bohoslužeb, prosíme o přímluvu svaté, naše nebeské přátele, navštěvujeme hřbitovy, abychom se modlili za naše drahé zemřelé a vzpomínali na ně.

  1. listopadu: Slavnost Všech svatých je radostným dnem, kdy vzpomínáme na všechny, kdo za hranicí smrti již „vidí Boha tváří v tvář“ a prožívají nebeský pokoj a radost. Přitom je prosíme, aby se za nás u Boha přimlouvali.
  2. listopadu: Vzpomínka na všechny věrné zemřelé (lidově „Dušičky“) je dnem modliteb za zemřelé. Tímto způsobem posilujeme naši víru v život věčný, udržujeme vztahy s našimi zesnulými a vzájemně si pomáháme. Modlitba za zemřelé patří k nejstarší křesťanské tradici. Vzpomínka na mrtvé je také součástí každé mše svaté.

Odpustky pro duše v očistci

1. a 2. listopadu je možné získat plnomocné odpustky pro duše zemřelých v očistci za těchto podmínek:

  • svátost smíření
  • svaté přijímání
  • modlitba na úmysl Svatého otce
  • při návštěvě kostela modlitba Páně a Vyznání víry

Od 1. do 8. listopadu je možné získat plnomocné odpustky pro duše zemřelých v očistci za těchto podmínek:

  • svátost smíření
  • svaté přijímání
  • modlitba na úmysl Svatého otce
  • návštěva hřbitova spojená s modlitbou za zemřelé

Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat týden před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo v týdnu po jeho po jeho skončení.

Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné v den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.

Každý den je možné získat pouze jeden plnomocný odpustek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Václav Hejč. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.